Neden Aikido Öğrenmeliyim?


Her şeyden ve herkesten farklı olmak istiyorsanız, bedeninizin yanında öz benliğinizi de geliştirmek istiyorsanız Aikido öğrenmelisiniz.

 

Aikidonun Diğer Savunma Sanatlarından Farkı Nedir?

Aikido’nun diğer tüm savunma sanatlarından veya mücadele sporlarından en büyük farkı; her yaştan, her kesimden ve her kültürel yapıdan bireyin kendine uygun bir parça bulabilmesidir. 

Diğer tüm sanatlarda kardiyovasküler ve fiziksel antrenmanlar ön plandayken; Aikido için bu çok da geçerli değildir. Yürüyebilen hemen herkes Aikido yapabilir.

Bunun yanından Aikido’da sıklet olmadığı için özel bir diyet uygukamanıza gerek kalmamaktadır. Aynı zamanda her yaşta başlanıp, ilerleyen yaşlarda da devam edilebilir.

Aikido’da İçsel Gelişim Nasıl olur?

Yoğun fiziksel antrenmanların yanı sıra yapılan tekniklerin stratejik yapısı fiziken sizleri güçlendirirken, aynı zamanda yoğun felsefik yapısı, doğayla uyumu ön plana çıkaran düşünce tarzıyla sizlerin en stresli günden sonra bile çok daha sakin bir yapıya bürünmenizi sağlar.

Felsefi içeriğinin genişliği dolayısıyla herhangi bir parçası sizleri etkiler ve değişilmez bir tercih olarak hayatınızda yer tutar.

Yukarıdaki tüm şıkların yanı sıra Aikido öğrenmek için bir neden de kendinizi savunmayı öğrenmektir. Günümüz şartlarında kendini savunmak çok önemli bir hal almıştır. Hayatınızda bir saniyelik yer kaplayan herhangi bir zor durumdan kendinizi kurtarabilmek, özgüven geliştirebilmek ve kendinden daha emin bir insan olabilmek için Aikido gerçekten önemli bir yoldur.

Tümünü Görüntüle