Hakkımızda

Aikido Maltepe Zenbu Dojo Kimdir?

 

Zenbu dojo uyum(ai) bulacağınız ve bir topluluğun parçası olacağınız bir yerdir. İçsel enerjiyle(ki) harmanlanmış çalışmalar yapacağınız, ve bu yol(do) birlikte yürüyeceğiniz kişilerle bir araya geleceğiniz kendinize özel bir alandır.

 

Aikido Maltepe Ne zaman Kuruldu?

 

Aikido Maltepe 2017 yılında kuruldu. Amaçları sadece beraber Aikido çalışmak olan ve bunun için  bir araya gelen 2-3 kişiyle Zenbu Dojo hikayesi başladı. Ardından bu ilk çalışma arkadaşlarının izlediği yolu beğenen kişilerin katılımıyla büyüyerek devam etti.

Şu anda birçok öğrencisi olan bir yol arkadaşlığı, bir paylaşım birlikteliği olarak devam etmektedir.

 

Aikido Maltepe Zenbu Dojo kurucusu Kimdir?

 

Dojomuzun kurucusu yukarıda bahsettiğimiz 2-3 kişidir. Ancak bunların içerisinde en eski Aikido öğrencisi olan Hakan Tekcandan Sensei olarak görev yapmaktadır. 

Hakan Tekcandan 1981 yılında İstanbul’da doğdu. Kocaeli Üniversitesini bitirdikten sonra profesyonel hayatına başladı. Birçok özel kurumda çeşitli kademelerde çalıştı. Şu anda profesyonel hayatına Boğaziçi Enstitüsü Genel Müdürü olarak devam etmektedir.

 

Spor hayatına 1987 yılında Tae Kwon Do ile başladı. Bu günden sonra sürekli minderde bulundu ve birçok yurt içi-yurtdışı başarı kazandı. 1993 yılında bir kere Aikido dersine katılma şansı yakaldı ve çok sevdi. Ancak diğer sporların ve okul yoğunluğunun etkisiyle devam edemedi. 1996 yılında ise Aikidoya 6-7 ay zaman ayırabildi. Tam olarak Aikido’ya zaman ayırabilmesi 1999 yılından itibaren olmuştur. 1999’dan itibaren haftada en az 5 gün Aikido yapmıştır. Hala öğrenci olarak Aikido yapmaya devam etmektedir.

 

Aikido yanında Ashihara Karate, Judo, Kickboks, Jiujitsu ve boksla uğraşmış, bu dallarda da siyah kemerleri ve antrenörlükleri bulunmaktadır. Aynı zamanda bu dallarda da müsabıklık tecrübesi vardır.