SELF DEFENCE

Self Defence Ne demektir?

Self Defence bireyin mental, ruhsal veya fiziksel olarak kendini koruması demektir. Bu tanımlama yeterli olmamakla beraber esasında özgüven gelişimi de Self Defence için temel olarak sayılabilir.. Uzun yıllar Self Defence’ı içerisinde barındıran sanat veya sporlarla uğraşan kişiler bu konuda daha farklı düşüncelere sahip olabilirler.

Bireyin kendi bedensel, ruhsal ve özgüvensel uyumuna gelecek her türlü müdahale ve saldırıyı bertaraf edebileceği veya alacağı zararı minimuma indirebileceği her türlü teknik Self Defence olarak tanımlanabilir. Burada unutulmamsı ve bilinmesi gereken sadece fiziksel veya bedensel bir süreç olmadığı, aynı zamanda mental ve kişisel bir süreç olduğudur.

 

Ne Kadar Sürede Self Defence Öğrenirim?

GeneGenel Bir soru olmakla beraber, bunun kesin bir yöntem veya zamanı olamaz. Ancak şunu unutmamak gerekir; ilk dakikada bile birçok şey öğrenecek ama on yıl sonra bile hiçbir şey bilmiyormuş gibi hissedeceksiniz.

Türkiye’de yapılan hemen tüm eğitimlerde fiziksel süreçlere, kardiyovasküler antrenmanlara, tekniksel gelişime daha çok önem verilmiştir. Bu mental, kişisel ve özgüvensel yapıyı geride bırakmak anlamına geldiği için sonuç genellikle tatmin edici olmamaktadır.

Biz Aikido Maltepe olarak konuya farklı, geniş ve yüzeysel olmayan bir bakış açısı getiriyoruz. Herhangi bir sanat veya spora bağlı kalmadan kişilerin kendilerini savunabileceği her şeyi sunuyoruz. Farkındalık çalışmaları, nefes çalışmaları, teknik çalışmaları, ve kullanabileceğiniz aletler.

 

Self Defence Aletleri Nelerdir?

Self Defence aletleri için internetteinanamayacağınız kadar ve legal illegal birçok ürün bulunmaktadır. Biber, gazı, muşta, kalemler vb. Ancak sadece bunlar yeterli olur mu? Günlük hayatta bu Self Defence aletlerine ulaşmak ne kadar kolay? Veya bunlar kanuni midir? Tüm bunları toparladığımızda geçmişten gelen tecrübemize göre bu kadar seçenek Self Defence için yeterli olmamaktadır. Ancak bir kurşun kalem, bir ataş, bir parfüm şişesi veya bir diş ipi sizin için hayatınızı kurtarmanız gerektiğinde gerçek çözüm olabilir. Tüm bunları bir kenara bırakırsak doğru atılan bir çığlık bile sizin hayatınız kurtarabilir. Bu nedenle hem vücudunuzu bir Self Defence Aleti olarak kullanmayı, hem de çevrenizde her an bulabileceğiniz her şeyi hayatınızı kurtarmak için nasıl kullanacağınızı sizlerle paylaşıyoruz.

 

Derslere Nasıl Katılacağım?

Bize katılmak çok kolay, sistemimizde bulunan telefonumuzdan bizleri arayabilir, whatsapp üzerinden bize yazabilir, iletişim formumuzu kullanabilirsiniz. Üstelik ilk ders ücretsiz. Hayatınızı değiştirmek için bu fırsatı kaçırmayın…

Hızlı iletisim
  • 0553 983 21 54
  • 0553 983 21 54
  • bilgi@aikidomaltepe.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim