ÇOCUK AİKİDO

Çocuklar Neden Aikido Yapmalı?

Her şeyden önce çocuklar neden Aikido yapmalı sorusunu sormaktansa, çocuklar spor yapmalı demek daha doğru olacaktır. Çocuklar fiziksel gelişimlerine uygun, yaş vb. kriterlerle uyumlu sporlara yönlendirilmeli veya bu konuda destek sağlanmalıdır. Aikido’nun ise tüm sporlardan ayrılan tarafı fiziksel gelişim sağlarken aynı zamanda ruhsal ve kişisel gelişim de sağlamasıdır. Fiziksel olarak motor öğrenme ve motor gelişimi maksimum seviyede arttırır. (Bkz. Spor Biliminin Psikolojik Temelleri Nedir?)

 

Çocuklar Aikido’ya Ne Zaman Başlamalı?

Çocuklar Aikido’ya kendilerini ifade ettikleri il süreçte başlayabilirler. Ancak Aikido diğer spor veya mücadele sanatlarından farklı olarak biraz daha zihinsel süreçler içerdiği için çocukların düşünsel gelişimlerinin biraz tamamlanmış olması gereklidir. Bunun için en iyi zaman 5-6 yaş aralığı olarak belirlenebilir. Unutulmaması gereken kriter yaş değil düşünsel gelişim olgunluğudur.

 

Aikido Çocuklara Neler Kazandırır?

Aikido çocuklara zinde olmanın yanı sıra zihinsel bakış açısı kazandırır. Zorluklarla başa çıkma, tehlike anında heyecan kontrolü, nefes ve akciğer gelişimi, eklem ve kemik kuvvetlenmesi gibi temel kazanımlar zihinsel bakış açısı gelişimi arasında sayılabilir. Tüm bunların yanında Aikido doğayı sevme, zarar vermeme, şefkat, mantık, karmaşık ve sürekli çalışma ile problemlerin üstesinden gelme gibi konularda tam bir gelişim sağlar. İlave olarak günümüz çocuklarının yapılarındaki sabırsızlık durumunu da minimuma indirir. Sabretmeyi, sevmeyi ve saygı duymayı öğrenirler. İlerleyen süreçte bildiklerini öğretme ve bilgi paylaşımı konusunda da yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olur.

 

Çocuğum Aikido Derslerinde Neler Öğrenecek?

Aikido dersleri çocuklar için özel oyunlarla kurgulanmıştır. Genellikle velilerimizden gelen tepki, sürekli oyun oynayan çocukların nasıl Aikido öğrendikleri konusundaki şaşkınlıklarıdır. Bizler Aikido Maltepe olarak biraz farklı ve yoğun bir çalışma tekniği ile çocuklarınıza hem teknik, hem takım ruhu, ekip olmak, hem de kişisel gelişim konusunda eğlenceli zaman geçirerek öğrenme vaat ediyoruz. 

 

Nasıl Başlayacağız?

Aikido Maltepe Ailesine katılmak gerçekten çok kolay. Önce bizlere katılmak istediğinize dair sitemiz üzerinden ulaşacaksınız. Sonrasında bizler sizleri ücretsiz deneme dersimize davet edeceğiz.  Bu deneme dersinde çocuklarınızı arkadaşlarıyla bir araya getirip, oyunlar oynatacağız. İlk derste bile birçok şey öğrenecekler. Eğer çocuğunuz Aikido’yu sever ve devam etmek isterse sonrası inanın çok kolay.

Unutmayın bizler Aikido Maltepe olarak hiçbir çocuğu asla zorlamayız. Sevdirmek bizim işimiz. Çocuklarınız en az sizin verdiğiniz değer kadar bizim için değerli. 

 

Aikido Çocuk Grubu Başlangıç Zamanı Var mı?

Böyle bir başlangıç zamanı yok. En eski öğrenci ile en yeni öğrenci aynı oyunları, aynı teknikleri çalışıyor. Bu nedenle her ne zaman isterseniz Aikido Maltepe ailesine katılabilirsiniz.

 

Aikido Çocuğum İçin Pahalı mı?

Hayır. Biz Aikido Maltepe Ailesi olarak pahalı eğitimlere karşıyız. Birçok öğrencimize de elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışmaktayız. Buradaki ücretlendirme sadece Aikido Maltepe’nin masraflarını karşılamak için talep edilen bir ücret. Sensei’mizin veya Dojomuzun mali bir beklentisi yoktur.

 

Ne duruyorsun, deneme dersi bir tık uzağınızda. Çocuklarınızın hayatlarına etkili bir dokunuş yapmak istemez misiniz?

Hızlı iletisim
  • 0553 983 21 54
  • 0553 983 21 54
  • bilgi@aikidomaltepe.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim