AİKİDO KURSU

AİKİDO KURSU

Aikido Nedir?

 

Aikido Morihei Ueshiba tarafından birçok savaş sanıtının birleştirilmesi, harmanlanması ve herkese uygun hale getirilmesiyle oluşmuş bir sanattır. Tam anlamıyla savaş sanatı demek doğru olmasa da içerik olarak gerçekte çok sert teknikler barındırmaktadır.

 

Aikido’da temel olarak doğayla bütünleşme, kozmik bütünün parçası olma ve bunları tekniklerle harmanlama süreçleri egemen olmuştur. Tüm bu yapının yanı sıra Aikido modern bir savaş sanatı olarak da lanse edilmiştir. 

 

İlerleyen zamanda blog yazılarımızda Aikido’nun tarihi, Aikido’nun geçtiği aşamalar ve tam hikayesini anlatacağız.(bkz. Aikido Nedir?)

 

Kimler Aikido Yapabilir?

 

Burada bir sınırlama olmamakla beraber, tenik karmaşıklığı, belirli bir duygusal ve düşünce tarzı olduğu için küçük yaşarlarda çocuğun kendini ifade etmeye başladığı süreçte Aikido hayatı başlayabilir.

Bunun yanında ilerleyen yaş için bir sınır koymak doğru değildir. Yürüyebilen herkes Aikido yapar. 

 

Aikido Pahalı mıdır?

 

Sorunun cevabı hayrı Aikido pahalı değildir. Ancak burada sizlerin Aikido’ya ne kadar ilgi duyduğunuza göre değişen bir sınır da yoktur. Yurt dışı seminerleri, alacağınız standart üstü ekipmanlar, özel yerlerden veya yurt dışından alacağınız belgeler sizin masrafınızı arttırabilecek unsurlardır. Ancak bizler bu tip şeyleri(Aikido için ilgili federasyonca belirlenmiş resmi gereklilikler hariç) pek onaylamamaktayız. Çünkü Aikido Maltepe olarak tamamen egodan uzak olma düşüncesini benimsedik. Bu nedenle ego okşayıcı elementlerden uzak duruyoruz.

 

Aikido İle Kendimi Ne Kadar Zamanda Korumayı Öğrenirim?

Her zaman da söylediğimiz gibi ilk öğrendiğiniz teknikle hayatınızı kurtarabilir, ancak on yıl sonra bile teknikleri kendinizi savunmak için kullanamayabilirsiniz. Burada amaç kendini korumaktan çok kişisel gelişimini tamamlamak ve özgüven yükseltmektir. Özellikle herhangi bir durumda veya tehlike anında yaratacağınız far da bu özgüvenle olacak ve siz de yaptıklarınıza şaşıracaksınız.

 

Aikido’ya Nereden başlayacağım?

 

Aikido’nun özel bir başlangıç zamanı veya sınıfı yoktur. Çok uzun zamandan beri aikido yapan biri ile yeni başlayan biri de aynı teknikleri çalışıyor. Aikido’da zannedilenin aksine temel teknik veya ileri teknik diye bir şey yoktur. Herkes en temel şekilde tüm teknikleri çalışır. Ancak başlangıçta düşüşler, duruşlar ve adımlar gibi uygulamalar yapılarak, fiziksel hazırlık süreci geçirmeniz gerekmektedir.

 

Başlamak için tek yapmanız gereken ücretsiz deneme dersleri için bize ulaşmak. Tek gereken malzeme biraz sağlam bir eşofman takımı ve çanta. Daha ayrıntılı bilgi almak için bize iletişim bölümümüzden yazabilir, whatsapp iletişim bölümümüzden ulaşabilir veya arayabilirsini

Hızlı iletisim
  • 0553 983 21 54
  • 0553 983 21 54
  • bilgi@aikidomaltepe.com
Kalite ve Güvenin Tek Adresi
Hızlı iletisim