Aikido Kursu Fiyatları Nedir?

Aikido Kursları Ne Kadar?

Aikido kursuna kayıt olmak için yüksek bedeller ödemenize gerek yok. Her bütçe için uygun, ucuz aikido kursları İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropol şehirlerde bulunmaktadır. İstanbul’da Aikido kursları için ortalama ödeyeceğiniz miktar 350TL.’dir. Ankara Aikido kursları için ödeyeceğiniz miktar ise 300TL’dır. İzmir ve diğer iller için en ucuz Aikido kurs ücretleri ise 250TL ile 400 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Aikido Kaç Yaşında Başlar?

Aikido bilinen aksine çok erken yaşlarda başlanabilen bir dövüş sporudur. 3-6 yaşındaki çocuklar Aikido kurslarına kayıt olabilir, bunun dışında henüz ilkokul çağında olan 9-10 yaşlarında çocuklar da Aikido kurslarına kayıt yaptırabilir.

Yetişkinler için aikido kursları da her yaştan kişiler için uygundur ve aikidoda geç kalma diye bir durum yoktur. Fiziki yeterliliği sağlayan tüm bireyler aikido kurs ve eğitimlerine katılım gösterebilir.

Aikido Kurs ve Eğitimlerine Kimler Katılabilir?

Aikido kursları ve eğitimlerine 3-6 yaş çocuklardan 70-75 yaşındaki bireylere kadar herkes katılım gösterebilir. Aikido kursuna kayıt olmak için belirlenmiş hiçbir şart bulunmamaktadır. Fiziki yönden bir rahatsızlığını yoksa aikido kurs ve eğitimlerine kayıt yaptırabilirsiniz.

Aikido Ne Kadar Zamanda Öğrenilir? Aikido Kursları Ne Kadar Sürer?

Aikido, temelinde derin bir felsefi yaklaşım barındıran bir spordur. Bu nedenle eğitim ve öğrenim ömür boyu sürer.

Fakat temel düzeyde aikido öğrenmek için 3 yıl aikido kursuna gitmek yeterlidir. Profesyonel düzeyde aikidoyu öğrenmek için ise 20 yıl aikido eğitiminizi sürdürmeniz önerilir.

Belirttiğimiz gibi aikido derin bir felsefi yaklaşımı barındıran bir süredir, bu nedenle Aikido kursları ne kadar sürer sorusuna ancak ömür boyu cevabı net bir şekilde verilebilir.

Aikido Kursları ve Ücretleri Nasıldır?

Aikido kurs ücretleri yaş grupları ve ders sürelerine göre değişiklik göstermektedir. Ortalama aikido kursu ücretleri şu şekildedir:

  1. Çocuklar için aikido kursu ücretleri ortalama 250TL ile 400TL arasındadır.
  2. Gençler için Aikido dersi ücretleri ortalama 300TL ile 400 TL arasında değişir.
  3. Yetişkinler için Aikido dersi ücretleri ortalama 350TL ile 400TL arasında değişiklik gösterir.

Aikido kursu ücretleri genellikle aylık olarak ödenmektedir. Fakat bazı kurslar ve spor merkezleri yaptıkları aikido kursu kampanyaları ile yıllık ödemelerde ciddi indirimler uygulamaktadır.